MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Stol 5053708
nr 505 3708
Stol
”Eva” Bruno Mathsson (1907-1988) för Karl Mathsson, Värnamo Sverige 1936. Böjträ och röd original sadelgjord, signerad 1940, slitage, senare sadelhjord
Utrop:
300 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 28 januari 2008
kl 16:27:44
450 kr
800 kr
1.000 kr
1.200 kr